Szent Cecília Egyházmegyei Énekverseny


ceciliás1
Hagyományaihoz híven a sátoraljaújhelyi Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola és Óvoda idén is megrendezte az egyházmegyei szintű Szent Cecília Énekversenyt, 2022. november 22-én. Egyházmegyénk területéről több intézmény is képviseltette magát. A verseny egy meglepetés produkcióval kezdődött, melyben tagintézményünk óvónői adtak elő szívhez szóló, csodás dallamokat. Nagy örömmel üdvözöltük az előző évekből ismert résztvevőket, a sok újonnan érkező diák között. A négy korcsoportban induló diákok mindegyike szakmailag és zenei élményben is elismerést érdemlő produkciókkal örvendeztette meg a zsűrit és a közönséget. Felemelő érzés volt számunkra, hogy milyen sok tehetséges gyermek között dolgozhatunk. Épp ezért a zsűrinek nehéz volt döntést hoznia. Senki sem tért haza díj nélkül. Szakmai zsűrink főtisztelendő atyák, Kecskés Attila főesperes úr és Michele Gervasoni káplán atya mellett, a Lavotta János Művészeti Iskola igazgatója és tanárai akiknek ezúton is köszönjük munkájukat! Köszönet azon pedagógusoknak is, akik mindig nagy elszántsággal készítik fel tanítványaikat, hogy a legjobbat hozhassák ki magukból és hogy megmutassák mennyire szívükön viselik a zenei értékek továbbadását. Jövőre is szeretettel várjuk az ismert és a még felfedezetlen kis „pacsirtákat”!

 

beküldött hír