„Szentéj – Pünkösd a neten”

A Hegyközi Karizmatikus Megújulás idén online formában közvetíti Szentlélek-váró éjszakai virrasztását 2020. Pünkösdjén, a május 30-ról 31-re virradó éjszakán.

A szervezők az elmúlt három év hagyományához illeszkedve, de alkalmazkodva a jelenlegi járványügyi helyzet előírásaihoz rendezik meg a programot. A rendezvény központi helyszíne a sátoraljaújhelyi Szent István Király Főplébániatemplom, ahonnan az élő, online közvetítés szombaton délután 4 órakor kezdődik. Az ünnepi esemény középpontjában az Eucharisztia áll. A programban a szentségimádás mellett dicsőítés, tanítás, tanúságtételek, buzdítás és Szentlélek-hívás szerepel. Az ünnepi nyitó szentmise este 6 órakor kezdődik, a tanítást Szabó József atya, az egri szeminárium spirituálisa tartja, tanúságot Zsuffa Tünde író, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus sajtófőnöke fog tenni. Az egész éjszakás virrasztás reggel 6 órakor záró szentmisével fejeződik be. A teljes program a Hegyközi Karizmatikus Megújulás youtube-csatornáján lesz követhető. Bővebb információk a www.szentej.hu weboldalon és a Hegyközi Karizmatikus Megújulás Facebook oldalán található. Az összejövetel célja, hogy Pünkösd ünnepe ezúttal online módon, a képernyők előtt ülve is megteremtse a Szentlélekkel való személyes találkozás lehetőségét minél több néző számára. Az országosan meghirdetett rendezvény a 2021-es Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus térségi előkészületének részét képezi. A PÜNKÖSDI ONLINE VIRRASZTÁS PROGRAMJA 2020. május 30-31., szombat-vasárnap 16.00 rózsafüzér ima 16.30 köszöntők 17.00 dicsőítés 18.00 ünnepi nyitó szentmise 19.15 tanúságtétel (Zsuffa Tünde író, NEK sajtófőnök) 20.15 tanítás (Szabó József atya) 21.15 videóüzenetek 22.00 szentségkitétel, éjszakai szentségimádás kezdete 23.30 Szentlélekhívó imádságok, felajánló ima 23.50 szentségi áldás, a virrasztás első résznek zárása 00.00 vezetett szentségimádás imacsoportok közreműködésével 06.00 ünnepi záró szentmise