Szobrot kapott Szent Erzsébet Erdőtelken

Szobrot állítottak Szent Erzsébet tiszteletére Erdőtelken. A helyi Karitász-ház udvarán elhelyezett alkotást november 22-én, Krisztus király vasárnapján áldotta meg az ötletgazda, dr. Lengyel Gyula plébános.

A lelkipásztor elmondta, két okból készült ez a szobor, a személyesebb vonás, hogy édesanyja, Erzsébet hat esztendővel ezelőtt ment el az örök hazába, akkor tett fogadalmat, hogy védőszentjének emléket állít valamilyen formában. Emellett a  négy éve működő Karitász csoportnak is lelki forrása Árpád-házi Szent Erzsébet életpéldája.

Az alkotás Kiss István egri fafaragó népi iparművész munkája. Az alap elkészítésében egy helyi cég vállalt szerepet, a rajta lévő borítás költségeit pedig az önkormányzat vállalta. Maga a szobor Lengyel Gyula plébános saját költségén készült el.