Tanítás az oltáriszentségről

 

Az eucharisztikus kongresszus előkészületeként az Egerben elkezdett imaalkalom sorozat mintájára ez év minden hónapjának utolsó csütörtökén Miskolc egy-egy templomában gyűlnek össze a hívek a város papságával közös szentmisére, tanításra és szentségimádásra. Az első ilyen alkalomra január 31-én, csütörtökön 17 órai kezdettel a miskolci Minorita templomban került sor. A szentmise keretében Bogdan Adamczyk minorita szerzetes mondta el gondolatait, tanítását az oltáriszentségről a nagy számban érdeklődő híveknek. A szentmisét Szalkai Zoltán József atya, a Nagyboldogasszony templom plébánosa mutatta be a paptestvérekkel együtt.

Az istentisztelet befejezését követően az oltárra helyezett oltáriszentség előtt elkezdődött a szentségimádás szertartása a plébános atya vezetésével. Az év első félévében minden hónap utolsó csütörtökén 17 órai kezdettel lesznek Miskolcon a szentségimádások. A Minorita templom után február 28-án a Mindszenti templomban, március 28-án a Szent Anna templomban, április 25-én a Szent Imre templomban, május 30-án a Diósgyőri templomban és június 27-én az Avas-déli Ige templomban tarják az imaalkalmakat.

Fojtán László