Tanúságtétel a Dobó téren

05

Többszázan imádkozták a rózsafüzért Egerben a Dobó téren március 24-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepének előestéjén.

08 Az imaalkalmat a Fertálymesteri Testület szervezte, Öller György ötletére, hagyományteremtő szándékkal, mint mondták, időnként ki kell lépni a templomokból és meg kell mutatni, a közös imádság erőt ad. Az imaszándékokat úgy fogalmazták meg, hogy kifejezzék a legfontosabb értékeket.

10

Béres Gyula, a szervezet elnökségi tagja, hittantanár elmondta, a megfogant életekért, családokért, a keresztény magyarság megmaradásáért, Ukrajna és Oroszország békéjéért, a háborútól szenvedőkért imádkoztak.

02

Az Egri Fertálymesteri Testület úgy döntött, ezentúl minden esztendőben közös imára hívják az itt élőket Jézus Krisztus fogantatásának, születése hírüladásának ünnepén. Az eseményt élő adásban közvetítette a Szent István Rádió és a Szent István Televízió Facebook oldala.

 

Bérczessy András

kép: Szent István Televízió - Federics Róbert