Teremtésvédelem a pélyi katolikus iskolában Gyümölcsoltó Boldogasszony napján

W2ILUmxx

(A képre kattintva galéria nyílik.)

„Uram! Engedd, hogy társaid legyünk az alkotásban! Megértsük és megszépítsük a te kezed munkáját, hogy ez a mi bolygónk a békesség, a bőség, a boldogság és szépség biztos otthona lehessen.”

Rég nem volt már ilyen aktualitása a fenti imának. A járvány terhelte időszak után újabb tragédia rázta meg a világot. A békesség, a boldogság, a bőség helyébe a háború, a szomorúság, sok esetben a nélkülözés lépett. Teremtésvédelmi napunk kiemelt célja volt, hogy ebben a nehéz helyzetben a ránk bízott tanulók figyelmét ráirányítsuk a természet szépségére, a társas kapcsolatok fontosságára, a szükséget szenvedő elesettekkel való együttérzésre, az önzetlen segítségadás fontosságára. Rózsafüzér Társulatunk bekapcsolódott a KÉSZ imaláncába, a megtérésért és a világ békéjéért imádkoztak. A ráhangolódást videók, kvízek, beszélgetőkörök segítették. Az 1. és 2. osztály tanulói virágot ültettek, szemetet szedtek. A 3.-4. osztály II. Rákóczi Ferenc szobrához vonult, koszorúval, mécsessel, versekkel emlékezett meg a fejedelem születésnapjáról. Ezután a kültéri Mária-szoborhoz és útmenti kereszthez zarándokoltak, közben szemetet gyűjtöttek. Somogyi László szülő a felsősöknek bemutatta a gyümölcsoltás menetét, majd az 5. osztály a plébánia előkertjét, a 6. pedig az iskola körüli bokrokat gondozta. A 7.-8. osztály tanulóinak Vágány Zoltán fotográfus jelenítette meg Pély felbecsülhetetlen értékű természeti szépségét. Virágládák beültetése mellett a temető szépítése, Perényi László esperes sírjának ápolása volt a feladatuk. Az iskolánkban gyűjtött nagyböjti tartósélelmiszer-adományokat is eljuttattuk a helyi plébániára, csatlakozva az MKPK felhívásához. A diákönkormányzat önkéntesei másnap a Teremtésvédelmi naphoz kapcsolódóan település szintű szemétszedési akcióban vettek részt, a gyerekek munkáját szülők, pedagógusok és az önkormányzat segítette. Hálás köszönet mindazoknak, akik munkájukkal hozzájárultak teremtésvédelmi napunk eredményes megvalósításához.