Több mint százan vettek részt az idei Eged hegyi keresztúton

IMG_7280

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Énekekkel és imádsággal indultak a Dobó térről 2024. március 23-án, az Eged hegy felé azok a hívek, akik a nagyhétre való felkészülés jegyében járták végig idén a keresztutat. A több évtizedes múltra visszatekintő programra fiatalok és idősek egyaránt érkeztek Egerből és környékéről, köztük kispapokkal és az Egri Szeminárium nyílt hétvégéjén résztvevőkkel.

IMG_7277

Ebben az évben több mint százan elmélkedték végig Vízi János káplán, egyházmegyei ifjúsági referens vezetésével a Budapest Felsőkrisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia keresztútját.

IMG_7431

A menet közel négy óra gyaloglás után ért fel a hegy csúcsára, ahol az utolsó stációra került sor, majd Lóczi Tamás spirituális részesítette áldásban a jelenlévőket.

IMG_7438

Kép és szöveg: bf