Új római katolikus templom, közösségi ház és óvoda épül Sajószentpéteren

Az alapkőletételi ünnepséget augusztus 13-án, vasárnap délután tartották a Miskolc közeli városban.

07

A mintegy 200 fő befogadására alkalmas Szeplőtelen Fogantatás templommal és a mellette épülő, két, egyenként 40 fős teremmel rendelkező közösségi házzal kapcsolatban Takács Alajos plébános felidézte: már 1947-ben megfogalmazódott az igény erre. Az óvodára utalva pedig azt mondta, a megkeresztelt gyermekek felneveléséért érzett felelősség késztette őket a beruházásra.

02

Az ünnepségen Ft. Juhász Ferenc érseki helynök kérte Isten áldását az építkezésre. Az okiratok aláírása után egy-egy időkapszulát is elhelyeztek a templom és az óvoda alapköve alá.

06

A katolikus közösség jövőt szeretne építeni – fogalmazott az eseményen Demeter Zoltán. A fideszes országgyűlési képviselő szólt arról, hogy ezek az építkezések nem csak kőből, téglából állnak, hanem hitből is. A kormány óvodaépítési programjának is része az új sajószentpéteri Szent Imre Római Katolikus Óvoda, ahol majd 4 csoportban mintegy 100 gyermeket tudnak fogadni, várhatóan jövő szeptembertől.

Debnár Ádám

kép: Szent István Televízió - Federics Róbert