Országos elismerés a fiatal alkotóknak

Átadták „A család Istentől rendelt közösség” című 

katolikus vers- és novellaíró pályázat országos díjait

 

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) a 2021. évi tavaszi Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében vers- és novellaíró pályázatot hirdetett „A család Istentől rendelt közösség” címmel. A pályázat célja az volt, hogy a résztvevők bemutassák, hogy mit jelent a család a keresztény életben. A pályázat országos eredményeinek kihirdetésére szeptember 21-én került sor a budapesti Szent Gellért-templomban. A díjátadás előtti szentmisét Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke celebrálta, aki a szentbeszédében örömét fejezte ki azért, hogy a pályázatra közel 250 pályamű érkezett. A pályázatok közül szakmai zsűri választotta ki a legjobbakat.

 

Az Egri Főegyházmegyéből érkezett 48 műből az alábbi 5 ifjú alkotó kapott díjat.

 

A 15–18 éves korosztályban, novella kategóriában:

 

  • 1. helyezésben részesült Lengyel Dorottya, a gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium tanulója;

 

  • 2. helyezésben részesült Kiss Bernadett, a miskolci Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanulója.

  

A 15–18 éves korosztályban, vers kategóriában:

 

  • Különdíjban részesült Molnár Mária Boglárka, az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium tanulója;

 

  • Különdíjban részesült Tóth Panna, a miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium tanulója.

 

A10–14 éves korosztályban, vers kategóriában:

 

  • Különdíjban részesült Berze Anett Lili, a jászfényszarui Béla Katolikus Általános Iskola és AMI tanulója.

 

A pályázat Egri Főegyházmegyei díjait a katolikus iskolák 2020/2021. tanévet bezáró, hálaadó Te Deuma keretében, a gyöngyösi Szent Bertalan templomban Dr. Ternyák Csaba egri érsek atya adta át. Az egyházmegyei díjazottak névsora honlapunkon olvasható:

 

https://eger.egyhazmegye.hu/hirek/hirek-200/a-csalad-istentol-rendelt-kozosseg-vers-es-novella-iro-palyazat-eredmenyei

 

A díjazottaknak, felkészítő tanáraiknak és szüleiknek ezúton is gratulálunk!