300 éves a Hanyi kápolna

Felszentelésének 300. évfordulóját ünnepli idén a Dormánd és Tenk között található Hanyi kápolna. A tricentenárium három napos ünnepsége július 26-án, Szent Anna napján 19 órakor népzenei hangversennyel kezdődik, ahol húros hangszerekkel magyar és cigány nóták csendülnek fel, fellép többek között Báder Ernő prímás és zenekara és szólót énekel Kalina Enikő. A belépés ingyenes!

 

Július 27-én, szombaton reggel

10 órától HÁROM NEMZEDÉK NAPJA elnevezéssel, nagyszülők, szülők, unokák együtt köszöntik a Boldogságos Szűz Mária édesanyját. Ezután tanúságtételek majd elmélkedés következik. Délben ingyenes meleg ebéddel kedveskednek a jelenlévő zarándokoknak! 14 órától elmélkedésre várják a híveket, majd élő rózsafüzérlánc imádság lesz. 16 órától a Mária légió papjai koncelebrálnak ünnepi szentmisét. Este 20 órától szentségimádás lesz másnap reggel 9 óráig, melyet nemzetünkért, családjainkért és a jövő évi Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus kegyelmi ajándékaiért ajánlanak fel.

 

Vasárnap 9 órakor felszentelik a megújított keresztet, ezután keresztutat végeznek. A 10 órási élőrózsafüzér után 11 órától kezdődik az ünnepi búcsúi szentmise, melyet Ferencz János rakamazi lelkész, Nagy István hevesi esperes plébános, Kaloczkai Gábor nyékládházi plébános koncelebrál. Az ünnepi szentmise szónoka: Kiss Csaba jászárokszállási apát-plébános, aki idén ünnepli pappá szentelésének 25. évfordulóját. A mise után kegytárgyak megáldására lesz lehetőség. Szeretettel várják az érdeklődőket az erdőteleki és tenki hívek, valamint Lengyel Gyula erdőteleki plébános.