Kálvária-búcsú Monokon

Ebben az évben a szeptember 17-18-i hétvégén tartják Monokon a híres Kálvária-búcsút.

A Szent Kereszt felmagasztalása ünnepére szervezett nagybúcsú a templomi gyülekezéssel kezdődik szombaton délután 16.30-kor. 16.45-kor gyalogos körmenet indul a temetőben található Kálváriához. Közös keresztút a stációknál, majd a 18 órakor kezdődő szentmisét Buda Péter, az egri Papnevelő Intézet rektora mutatja be. Ezt követően a templomban rózsafüzér imádság és egyéb ájtatosságok. 22 órakor szentségkitétel, majd közös és egyéni szentségimádás. Éjfélkor szentmise.

Másnap, szeptember 18-án, vasárnap reggel 8 órakor zsolozsma (Reggeli dicséret) a templomban, majd görögkatolikus  liturgia és imák. Az ünnepi szentmise 11 órakor kezdődik, amelyet Bosák Nándor nyug. debrecen-nyíregyházi megyéspüspök celebrál. Hazaindulás előtt sor kerül a kegytárgyak megáldására.

Szeretettel várjuk az atyákat és a híveket!

Szemenyei Péter plébános