Kálvária-búcsú Monokon

Ebben az évben a szeptember 14-15-i hétvégén tartják Monokon a híres Kálvária-búcsút.

A Szent Kereszt Felmagasztalása ünnepére szervezett nagybúcsú a templomi gyülekezéssel kezdődik szombaton délután 16.30-kor. 16.40-kor gyalogos zarándokmenet indul a temetőben található Kálváriához. Közös keresztút a stációknál, majd a 18 órakor kezdődő szentmisét Marosi Balázs szerencsi káplán atya mutatja be. Ezt követően a templomban rózsafüzér imádság, ájtatosságok. 21 órakor szentségkitétel, majd közös és egyéni szentségimádás 22.30-ig.

Másnap, szeptember 15-én, vasárnap reggel 8.30-kor a templomban görögkatolikus  liturgia, gyónási lehetőség. Az ünnepi szentmisére 10.40-kor indulunk gyalogos menetben a templomból a Kálváriára, hagyományosan a gönci nagykereszt kíséretében. A szentmise 11 órakor kezdődik, amelyet Juhász Ferenc pápai káplán, kanonok, esperes, az Egri Főegyházmegye pasztorális helynöke, miskolc-mindszenti plébános celebrál. Hazaindulás előtt sor kerül a kegytárgyak megáldására.

Szeretettel várjuk az atyákat és a híveket!

Szemenyei Péter monoki plébános

monoki