Szív-búcsú Mezőkövesden

A mezőkövesdi hagyományos Szív-búcsút idén június 25-én, vasárnap tartják. A búcsú előtti két estén lelki előkészület lesz, június 23-án, pénteken Jézus Szentséges Szívének ünnepén este 8-kor kezdődik a szentmise, amelynek végén gyertyás körmenet indul a templom melletti Kavicsos-tóhoz, ahol az egyház imáját, a Kompletóriumot a város családjaiért ajánlják fel. Június 24-én, a szombati előesti szentmise este 6 órakor kezdődik, melyet Dr. Katona István ny. egri segédpüspök tart. Június 25-én vasárnap délelőtt 10 órakor a Szív-búcsú ünnepi szentmiséjét Beer Miklós váci megyéspüspök végzi. A szentmise után lesz a szokásos nagy körmenet, amelyet a templom körül a templom melletti tavat megkerülve tartanak. A búcsúi ünnep vasárnap du.2 órakor a litániával és a kegytárgyak megáldásával zárul.