Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont

A Széchenyi utca 3. sz. alatt található az Érseki palota, amely 1740-től az egri érsek rezidenciája. Ebben az épületben nyílt meg 2016-ban az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont, ahol különlegesen szép, autentikus környezetben ismerhető meg az egri érsekek világa.

Mit láthatnak itt?

1. "Bepillantás a püspök képtárába, ruhatárába, dolgozószobájába és kincstárába" - egyházművészeti kiállítás "21. századi köntösben"
    2. Történeti enteriőrök (főpapi dolgozószoba, szalon, fogadóterem, hálószoba és kápolna)
    3. Magyar szentek és legendáik kiállítás
    4. "Vanitas" (Hiábavalóság, hiúság) művészettörténeti tematika feldolgozása
    5. az Egri Főegyházmegye története időszalagon, interaktív érintőképernyőn
    6. Egri püspökök és érsekek arcképcsarnoka
    7. Időszaki kiállítások
    8. Érseki Vinotéka - a főegyházmegye területén lévő 4 borvidék bemutatása
    9. Barokk díszkert

Elérhetőségek:

Egri Érseki Palota Kulturális, Turisztikai és Látogatóközpont

3300 Eger, Széchenyi u. 3.

Tel.: 36/517-356

Honlap: www.egriersekipalota.hu, e-mail: palota@egriegyhazmegye.hu

Igazgató:

Hernádfői Csaba e-mail: hernadfoics@gmail.com

Műszaki vezető:

Fucskó Eszter e-mail: fucsko.eszter@gmail.com

Munkatársak:

Baranyainé Szecskó Katalin, Dojcsák Gáborné, Körtvélyesi Éva, Domán Zoltánné, Dudás Attila, Ferenczi Tamásné, Képes Péterné, Keresztes Béla, Kormos Dávid, Körtvélyesi Martin László, Köves-Kárai Petra, Löfflerné Kovács Alexandra, Molnár Alexandra, Patkóné Szabó Mária, Pócs Ibolya, Varga László, Viziné Kiss-Horváth Ildikó