Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont

A Széchenyi utca 5. sz. alatt található az Érseki palota, amely 1740-től az egri érsek rezidenciája. Ebben az épületben nyílt meg 2016-ban az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont, ahol különlegesen szép, autentikus környezetben ismerhető meg az egri érsekek világa.

Mit láthatnak itt?

1. "Bepillantás a püspök könyvtárába, képtárába, ruhatárába, dolgozószobájába és kincstárába" - egyházművészeti kiállítás "21. századi köntösben"
    2. Történeti enteriőrök (főpapi dolgozószoba, szalon, fogadóterem, hálószoba és kápolna)
    3. Magyar szentek és legendáik kiállítás
    4. "Vanitas" (Hiábavalóság, hiúság) művészettörténeti tematika feldolgozása
    5. az Egri Főegyházmegye története időszalagon, interaktív érintőképernyőn
    6. Egri püspökök és érsekek arcképcsarnoka
    7. Időszaki kiállítások
    8. Érseki Vinotéka - a főegyházmegye területén lévő 4 borvidék bemutatása
    9. Barokk díszkert

Elérhetőségek:

3300 Eer, Széchenyi u. 3.

Tel: 36/517-356

Honlap: www.egriersekipalota.hu

e-mail: palota@egriegyhazmegye.hu

Igazgató: Hernádfői Csaba e-mail: hernadfoics@gmail.com