EGYH-KCP-18-P-0123 támogatás

A támogatás azonosító száma: EGYH-KCP-18-P-0123

A támogatási összeg: 150.000.000,- Ft

A támogatás célja: „A Magyar Katolikus Egyház országos óvodafejlesztési programja”

A kedvezményezett: Egri Főegyházmegye (3300 Eger, Széchenyi utca 1.)

A támogatás felhasználásának beszámolója:

Az EGYH-KCP-18-P-0123 Támogató okirat keretében, a HENTI/572/2018. iktatószámú Szakmai program alapján az alábbi beruházásokat és felújításokat valósítottuk meg a támogatásból.

1. Az építendő új óvodaépület telkén a régi épület elbontása Törökszentmiklóson 2018.02.07-i teljesítéssel, megtörtént. A majd létrejövő új épületet a Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium és Kollégium, Általános Iskola, Óvoda Szent Kristóf Katolikus Tagóvodája fogja használni. Az Egri Főegyházmegye a megvalósításba közreműködőként bevonta a belső egyházi jogi személyeként működő Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium és Kollégium, Általános Iskola, Óvoda (székhely: 5200 Törökszentmiklós, Almásy u. 1.) elnevezésű köznevelési intézményét.

1. A kazán csere (új kazán beszerzése, beépítése) a gyöngyösi II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, AMI, Óvoda Szent Erzsébet Katolikus Tagóvodájában 2018.09.06-i teljesítéssel megtörtént. Az Egri Főegyházmegye a megvalósításba közreműködőként bevonta a belső egyházi jogi személyeként működő II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, A. M. I., Óvoda (székhely: 3200 Gyöngyös, Petőfi Sándor u. 2.) elnevezésű köznevelési intézményét.

1. Játszótéri eszközök felújítása a bánrévei Szent Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Szent Ágnes Tagóvodájában 2018.11.06-i teljesítéssel megtörtént. Az Egri Főegyházmegye a megvalósításba közreműködőként bevonta a belső egyházi jogi személyeként működő Szent Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda (székhely: 3654 Bánréve, Kossuth L. u. 22.) elnevezésű köznevelési intézményét.

1. A miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Weöres Sándor Tagóvodájának a felújítása 2018.10.26-i teljesítéssel megtörtént. Az óvoda 2019. február 20-tól a Szent Rita Óvoda nevet viseli. Az Egri Főegyházmegye a felújítást a TOP-6.2.1-16-MI1-2017-00010 azonosító számú támogatás keretében hajtotta végre. A TOP-os támogatási összeg azonban nem fedezte az építőipari kivitelezés teljes költségét, ezért a felmerülő felújítási, kivitelezési költség egy részét az óvodafejlesztési támogatásból finanszíroztuk.

1. Óvodai kerítés bontása, új építése a tiszafüredi Szent Imre Katolikus Általános Iskola Háromkirályok Tagóvodájában 2018.04.18-i teljesítéssel megtörtént. Az Egri Főegyházmegye a megvalósításba közreműködőként bevonta a belső egyházi jogi személyeként működő Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Tagóvoda (székhely: 5350 Tiszafüred, Fő út 26.) elnevezésű köznevelési intézményét.

1. 04.17-én aláírt adásvételi szerződéssel vásároltuk meg új óvoda kialakítása és építése céljára az 5300 Karcag, Püspökladányi út 14. szám alatti, 6954 hrsz-ú, 1978 m2 területű ingatlant. A közeljövőben megvásároljuk a szomszédos ingatlant is, amellyel megfelelő méretű telekkel fogunk rendelkezni egy 3-4 csoportos új óvoda kialakításához.

1. 05.28-án aláírt adásvételi szerződéssel vásároltuk meg új óvoda kialakítása és építése céljára az 5100 Jászberény, Szentháromság tér 3. szám alatti, 6378 hrsz-ú, 3768 m2 területű ingatlant. Az ingatlan lehetőséget biztosít számunk egy 3-4 csoportos új óvoda kialakításához.