EGYH-KCP-17 támogatások (kenderesi felújítások)

Támogatási azonosító: EGYH-KCP-17-P-0089

Támogatás célja: „Római katolikus általános iskola, egykori katolikus leányiskola felújítása – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Liliom Óvoda székhelye; 5331 Kenderes, Szent István út 36.”

Támogatási összeg: 401.783.550,- Ft

A támogatás segítségével felújított iskolaépület 1926-29-ben épült a régi katolikus iskola helyére, öt tantermes leányiskolaként; az Isteni Megváltó leányai rend apácái tanítottak benne. Az épület önkormányzati tulajdonban van, de a benne működő katolikus iskola fenntartója és üzemeltetője az Egri Főegyházmegye.

A támogatásból az alábbi főbb dolgok valósultak meg:

• teljes építészeti belső felújítás
  • a teljes gépészeti rendszer felújítása
  • a teljes homlokzat felújítása
  • nyílászárók felújítása/restaurálása/cseréje
  • homlokzati díszítések (vakolat, kő/műkő, fém) helyreállítása, restaurálása
  • a tető felújítása
  • bádogos/díszmű bádogos szerkezetek felújítása, cseréje
  • pince és falszigetelés (vizesedés ellen)
  • pince terek kitisztítása, szigetelése, felújítása
  • régi, elhasználódott eszközök cseréje (iskolabútorok, oktatási és informatikai eszközök)

A projekt a Támogatói Okirat szerinti határidőig (2020. november 30.) fizikailag megvalósult, a szakmai megvalósítás befejeződött.

Támogatási azonosító: EGYH-KCP-17-P-0090

Támogatás célja: „Római katolikus általános iskola, egykori katolikus fiúiskola felújítása – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Liliom Óvoda telephelye; 5331 Kenderes, Szent István út 40.”

Támogatási összeg: 458.323.950,- Ft

A támogatás segítségével a Szent István út 40. szám alatti iskolaépület felújítása valósult meg. Az épületet 1941-ben adták át, mely az 1926-29-ben megépített katolikus iskolához tartozott, így az I. számú épületben (Kenderes, Szent István u. 36., Hrsz. 935) az ún. „Zárdában” lányok tanítása, a II. számú épületben (Kenderes, Szent István u. 40., Hrsz. 936) az ún. „Fiúiskolában” a fiúk oktatása folyt. Az épület önkormányzati tulajdonban van, de a benne működő katolikus iskola fenntartója az Egri Főegyházmegye.

A támogatásból az alábbi főbb dolgok valósultak meg:

•    a teljes homlokzat felújítása, a homlokzati díszítések helyreállítása
•    pince és falszigetelés (vizesedés ellen)
•    a tető felújítása
•    bádogos/díszmű bádogos szerkezetek felújítása, cseréje
•    nyílászárók felújítása, cseréje
•    teljes építészeti belső felújítás
•    a teljes gépészeti rendszer felújítása
•    az udvar rendezése, kültéri sport- és játszóeszközök telepítése, kültéri sportpálya felújítása
•    a régi, elhasználódott eszközök cseréje (iskolabútorok, oktatási és informatikai eszközök)

A projekt a Támogatói Okirat szerinti határidőig (2021. november 30.) megvalósult, a felújítás november végén befejeződött.

Támogatási azonosító: EGYH-KCP-17-P-0091

Támogatás célja: „Kenderesi (Nagyboldogasszony) Római Katolikus templom felújítása – 5331 Kenderes, Szent István út 29.”

Támogatási összeg: 616.077.000,- Ft

Nagyboldogasszonyról elnevezett katolikus plébániát a katolikus lakosság első hullámának beköltözése idején, 1776-ban Eszterházy Károly egri püspök alapította. Miután a középkori eredetű Szent Mihály templom a reformátusoké lett, 1783-ban gr. Haller Antal adományából templomot kezdtek építeni, amely 1800-ban Halasy Márton adományából fejeződött be. 1923-ban mellékhajókkal bővítették, átalakították, a belsőt újabb díszítésekkel látták el (színes ólom-üveg ablakok, képek). 1978-ban történt a torony felújítása, festése, 1984-ben a homlokzat teljes vakolatcseréje. A templom utólagosan épült oldalhajói süllyednek. A süllyedést már a hatvanas években javították, de a mozgások nem álltak le, a repedések újra megnyíltak.

•    statikai megerősítés
•    a teljes homlokzat felújítása
•    homlokzati díszítések (vakolat, kő/műkő, fém) helyreállítása, restaurálása
•    falszigetelés, padlószigetelés (vizesedés ellen)