EGYH-KCP-17 támogatások (kenderesi felújítások)

Támogatási azonosító: EGYH-KCP-17-P-0089

Támogatás célja: „Római katolikus általános iskola, egykori katolikus leányiskola felújítása – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Liliom Óvoda székhelye; 5331 Kenderes, Szent István út 36.”

Támogatási összeg: 401.783.550,- Ft

A támogatás segítségével felújított iskolaépület 1926-29-ben épült a régi katolikus iskola helyére, öt tantermes leányiskolaként; az Isteni Megváltó leányai rend apácái tanítottak benne. Az épület önkormányzati tulajdonban van, de a benne működő katolikus iskola fenntartója és üzemeltetője az Egri Főegyházmegye.

A támogatásból az alábbi főbb dolgok valósultak meg:

• teljes építészeti belső felújítás
  • a teljes gépészeti rendszer felújítása
  • a teljes homlokzat felújítása
  • nyílászárók felújítása/restaurálása/cseréje
  • a tető felújítása
  • bádogos/díszmű bádogos szerkezetek felújítása, cseréje
  • pince és falszigetelés (vizesedés ellen)
  • pince terek kitisztítása, szigetelése, felújítása
  • régi, elhasználódott eszközök cseréje (iskolabútorok, oktatási és informatikai eszközök)

A projekt a Támogatói Okirat szerinti határidőig (2020. november 30.) fizikailag megvalósult, a szakmai megvalósítás befejeződött.

Képek az iskoláról felújítás előtt és közben:

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Képek a felújított iskolaépületről:

Támogatási azonosító: EGYH-KCP-17-P-0090

Támogatás célja: „Római katolikus általános iskola, egykori katolikus fiúiskola felújítása – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Liliom Óvoda telephelye; 5331 Kenderes, Szent István út 40.”

Támogatási összeg: 458.323.950,- Ft

1941-ben került sor a Szent István út 40. szám alatti épület átadására, melyet a 1926-29-ben megépített katolikus iskolához tartozott, így az I. számú épületben (Kenderes, Szent István u. 36.) az ún. „Zárdában” lányok tanítása, a II. számú épületben (Kenderes, Szent István u. 40.) az ún. „Fiúiskolában” a fiúk oktatása folyt. Jelenleg iskolaépület, amely önkormányzati tulajdonban van. Az épületben működő katolikus iskola fenntartója és üzemeltetője az Egri Főegyházmegye.

A támogatásból az alábbi főbb dolgok valósulnak meg:

• teljes építészeti belső felújítás
  • a teljes gépészeti rendszer felújítása
  • a teljes homlokzat felújítása
  • nyílászárók felújítása/restaurálása/cseréje
  • a tető felújítása
  • bádogos/díszmű bádogos szerkezetek felújítása, szükséges cseréje
  • falszigetelés (vizesedés ellen)

A műszaki és szakmai megvalósítás jelenleg is folyik, terveink szerint a projekt 2021. november 30. napjáig teljes körűen befejeződik.

Felújítás előtti képek:

Támogatási azonosító: EGYH-KCP-17-P-0091

Támogatás célja:

„Kenderesi (Nagyboldogasszony) Római Katolikus templom felújítása – 5331 Kenderes, Szent István út 29.”

Támogatási összeg: 616.077.000,- Ft

Nagyboldogasszonyról elnevezett katolikus plébániát a katolikus lakosság első hullámának beköltözése idején, 1776-ban Esterházy Károly egri püspök alapította. Miután a középkori eredetű Szent Mihály templom a reformátusoké lett, 1783-ban gr. Haller Antal adományából templomot kezdtek építeni, amely 1800-ban Halasy Márton adományából fejeződött be. 1923-ban mellékhajókkal bővítették, átalakították, a belsőt újabb díszítésekkel látták el (színes ólom-üveg ablakok, képek). 1978-ban történt a torony felújítása, festése, 1984-ben a homlokzat teljes vakolatcseréje.

A templom utólagosan épült oldalhajói süllyednek. A süllyedést már a hatvanas években javították, de a mozgások nem álltak le, a repedések újra megnyíltak. Az épület alapozásának feltárása és talajmechanikai szakvélemény készítése után lehet csak a javítás módjáról és költségeiről dönteni.

A támogatásból az alábbi főbb dolgok valósulnak meg:

• statikai megerősítés
  • falszigetelés, szükséges padlószigetelés (vizesedés ellen)
  • teljes homlokzat felújítás
  • külső-belső nyílászárók felújítása/restaurálása/cseréje
  • tetőszerkezet felújítása
  • tetőhéjalás felújítása/cseréje
  • bádogos/díszmű bádogos szerkezetek felújítása, szükséges cseréje
  • belső terek felújítása, helyreállítása
  • teljes gépészeti rendszer felújítása
  • liturgikus berendezési tárgyak restaurálása, felújítása
  • környezet- és kertrendezés